HAKKIMIZDA

MED İnşaat Makina Madencilik Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ. 1989 yılında MEDAŞ olarak kurulmuş, 1996 yılında ise MED Madencilik olarak şirketleşme yoluna girmiştir. Kurulduğu günden beri birincil konusu olan taşı işleme ve yerine uygulama konusunda çalışarak 30 yıllık bir tecrübe ile sektörde saygın bir yer kazanmıştır.

2002 yılından itibaren taş konusundaki bilgi ve deneyimlerini ihracata yönlendirmiş, ülkemizin bu konudaki zenginliklerini dış pazarlara tanıtarak döviz girdisine katkıda bulunmuştur.

Taş tarihin tek tanıdığıdır dersek belki de abartmış olmayız. Ama insanoğlunun kusuru taşın konuşmasını henüz anlayamamış olmasıdır.

İlk insanın belki ilk gördüğü nesnenin taş olmasından dolayıdır ki; o ilk çağa taş devri denilmiştir. Sonraki çağların bazılarına da taş adı verilmiştir.

Günümüzde de taş vazgeçilmez bir yapı malzemesidir. Teknolojinin gelişmesi ile taşı işleme konusunda belki de hiç engelimiz veya sınırlamamız kalmadı dersek yeridir.

Ancak her taşın yerinde ağırlığını hissettirmesi ve verimli kullanılması ülkemizde yeterince kitabi bilgi mevcut değildir.

Firmamız bu konuda küçükte olsa bir katkı sağlama maksadı ile hazırlamış olduğu web sitemiz ile sektördeki tüketicilere gerek tecrübi, gerekse kitabi hizmet götürmekten kıvanç duymaktadır.